TILMELDING TIL ÅRETS KLOVNELØB ER ÅBEN

Så er det endelig tid til at lade næserne løbe til årets Klovneløb - og du er inviteret. 

Alle kan være med. Det handler ikke om at være hurtigst, for selv de mindste skridt kan gøre en kæmpe forskel for indlagte børn, når vi inviterer hele Danmark til at deltage i Klovneløb. 

Find dit lokale løb og tilmeld dig, din familie og venner nedenfor: 

Der er mere end 80 løb at vælge imellem – og flere er på trapperne...

Afholdte løb

23. april 2023
09:15 - 10:15
Århus C
Bruuns Galleri - Nanna Hedevang
23. april 2023
09:30 - 11:30
København S
FIELD'S - Cecilie Thomsen
23. april 2023
10:00 - 11:30
Vejle
Bryggen - Linda Schulz
29. april 2023
10:00 - 12:00
Spjald
Maj-Britt Bendtsen
29. april 2023
11:00 - 13:00
Ulstrup
Heidi Duelund
29. april 2023
12:00 - 16:00
Brande
Nanna Christoffersen
30. april 2023
10:00 - 14:00
Jyderup
Dan Lundvig Hauge-Nielsen
30. april 2023
11:00 - 13:15
Silkeborg
Peder Eriksen
5. maj 2023
11:00 - 13:00
Haderslev
Belinda Ørebro Friedrichsen
6. maj 2023
14:00 - 16:00
Mjels, Nordborg
Preben Nissen Hansen
7. maj 2023
10:30 - 12:30
Egå
Sidse Sloth
13. maj 2023
10:30 - 12:30
Aars
Michelle Nødskou
13. maj 2023
11:15 - 13:15
København Ø
Phillip Marco Hansen
14. maj 2023
15:00 - 17:00
Roskilde
Susanne Svane
18. maj 2023
11:15 - 13:15
Valsgård
Karin Nielsen
20. maj 2023
10:00 - 12:00
Hirtshals
Pernille Furrebæk
20. maj 2023
10:00 - 12:00
Holte
Thomas Minyi
20. maj 2023
13:00 - 15:00
Nibe
Hanne Staun Nielsen
21. maj 2023
10:00 - 12:00
Lille Skensved
Sille Haar-Aasmul
21. maj 2023
10:00 - 12:00
Frederiksværk
Dennis Perschke
21. maj 2023
10:30 - 12:30
Gjessø, Silkeborg
Morten Bitsch
21. maj 2023
11:00 - 13:00
Horsens
Laila Blinkenberg Mosegaard
26. maj 2023
17:00 - 19:00
Lejre
Bettina Kølln
27. maj 2023
10:00 - 11:00
Vissenbjerg
Henrik Kirk
27. maj 2023
10:00 - 12:00
Ranum
Landal Rønbjerg
27. maj 2023
10:30 - 12:30
Ans
Josephine Mortensen
27. maj 2023
10:30 - 12:30
Nørre Nebel
Landal Seawest
27. maj 2023
10:30 - 12:30
Gjern
Landal Søhøjlandet
28. maj 2023
10:00 - 12:00
Kulhuse, Jægerspris
Susan Vangedal
1. juni 2023
17:00 - 19:00
Brønderslev
Pia Mikkelsen
3. juni 2023
10:00 - 12:00
Kolding
Mette Damkjær
3. juni 2023
10:00 - 12:00
Maribo
Karen Møller Thomsen
3. juni 2023
11:00 - 13:00
Hornbæk
Anja Lytzen
3. juni 2023
11:00 - 13:00
Billund
Christian Baungaard Christensen
4. juni 2023
10:00 - 12:00
Aalborg
Gitte Melph
4. juni 2023
10:00 - 12:00
Orø
Sofie Båth
4. juni 2023
10:30 - 12:30
Regstrup
Kirsten Larsen
4. juni 2023
10:30 - 12:30
Skanderborg
Helle Lindahl Kruse
4. juni 2023
11:00 - 13:00
Langeskov
Jeanette Lindevang
4. juni 2023
11:00 - 13:00
Fredericia
Kim Stewen
4. juni 2023
12:00 - 14:00
Rynkeby
Lena Marie Bjerby
10. juni 2023
10:00 - 12:00
Grenå
Mette Thuesen Lærke
10. juni 2023
10:00 - 14:00
Nykøbing Falster
Michala Lundemand
10. juni 2023
10:30 - 12:30
Kolind
Kate Frederiksen
10. juni 2023
11:00 - 13:00
Svenstrup J
Camilla Knapp Pihl
10. juni 2023
11:00 - 13:00
Helsinge
Trine Ravnborg
10. juni 2023
11:00 - 13:00
Hadsten
Rasmus Hjorth
10. juni 2023
11:00 - 13:00
Gilleleje
Michal Simonsen
10. juni 2023
11:00 - 13:00
Skagen
Sidse Lind Pedersen
10. juni 2023
13:00 - 15:00
Korsør
Lonni Svendsen
10. juni 2023
14:30 - 16:30
Dalby
Janne Rønnemose
11. juni 2023
10:00 - 12:00
Tappernøje
Tenna Bärnholdt
11. juni 2023
10:30 - 12:00
Gadstrup
Lotte Mouritzen
11. juni 2023
10:30 - 12:30
Kirke Stillinge, Slagelse
Monica Eliassen
11. juni 2023
10:30 - 12:30
Errindlev
Sanne Spandel
15. juni 2023
18:00 - 20:00
Nykøbing Mors
Karina Snedker
15. juni 2023
18:30 - 20:30
Holstebro
Jette Gregersen
16. juni 2023
17:00 - 19:00
Christiansfeld
Melissa Hundebøl
17. juni 2023
10:00 - 12:30
Sæby
Randi Kvesel
17. juni 2023
10:00 - 12:00
Lind
Mariann Vinding Kristensen
17. juni 2023
10:30 - 12:30
Kongerslev
Henriette Høj Holmstrup
17. juni 2023
10:30 - 12:30
Ebeltoft
Kate Frederiksen
17. juni 2023
11:00 - 13:00
Vordingborg
Josephine Cadalin Petersen
17. juni 2023
13:00 - 15:00
Hjørring
Karina Mundberg
17. juni 2023
13:30 - 15:00
St. Merløse
Freia Dujoux Dahl
17. juni 2023
14:00 - 16:00
Ravsted
Lene Mohr Kristensen
18. juni 2023
10:00 - 12:00
Helsingør (Hellebæk)
Malene Mosevang
18. juni 2023
10:00 - 12:00
Dalmose
Jeanne Davidoff
18. juni 2023
10:30 - 12:30
Spøttrup
Maria Kobs Laursen
18. juni 2023
11:00 - 13:00
Allingåbro
Ann Møgelvang
18. juni 2023
11:00 - 13:00
Viborg
Miriam Bundgaard
18. juni 2023
11:00 - 13:00
Blåvand
Richard Skak Andreasen
23. juni 2023
17:30 - 19:30
Løgstør
Joan Bentsen
24. juni 2023
10:00 - 12:00
Sønderborg
Ulla Wolff Hansen
24. juni 2023
10:30 - 12:30
Bolderslev
Lisa Ravn
24. juni 2023
12:00 - 17:00
Hasle
Joan B Pedersen
16. juli 2023
13:30 - 15:30
Endelave
Nanna Nass Brøndum
23. juli 2023
10:30 - 12:30
Blokhus
Martin Hjelm Pedersen
30. juli 2023
10:00 - 12:00
Kalundborg
Rebecca Daneholm
12. august 2023
10:00 - 12:00
Thurø (Svendborg)
Mette Bjørn-Briendahl
12. august 2023
11:30 - 13:30
Kirke Såby
Linda Bylov Nielsen
19. august 2023
11:00 - 13:00
Aabybro
Malene Elise Mellemgård-Jakobsen
19. august 2023
13:00 - 15:00
Højslev
Aage Øster
20. august 2023
11:00 - 13:00
Grindsted
Pia Madsen
26. august 2023
10:00 - 12:00
Kolding
Geert Madsen
27. august 2023
10:30 - 12:30
Vejle
Mona Gammelgaard
2. september 2023
11:00 - 13:00
Skælskør
Amalie Kristensen
2. september 2023
13:30 - 15:30
Hinnerup
Michael Johannsen
9. september 2023
10:30 - 12:30
Aalborg SV
Natascha Frost Kjelds
10. september 2023
10:00 - 12:00
Allerød
Jakub Droppa
10. september 2023
10:00 - 12:00
Skærbæk
Mette Greve-Schmidt
17. september 2023
10:00 - 12:00
Ribe
May-Britt Andrea Andersen